כשרות בפורטו

לו הכתבה הזו הייתה נכתבת לפני שנה (2018), כנראה שהמידע שהיינו יכולים להציע היה דל, אך נראה כי העיר פורטו עוברת שינוי והיא ללא ספק הופכת להיות יעד נוח עבור שומרי המסורת. מרבית המטיילים שומרי הכשרות והשבת שמבקרים בפורטוגל בוחרים להעביר בה את השבת.

אז מה הן האופציות?

Hotel da Musica 

מדובר במלון בעל מטבח נוסף שהוא כשר. המלון מהווה פתרון נוח למי שרוצה לשהות בסמוך לבית הכנסת בשבת. המלון מציע ארוחות כשרות בהשגחת רבנות הקהילה היהודית בפורטו (בחמגשיות) למזמינים מראש. המנות הן מנות קפואות שעוברות חימום, ומחיריהן גבוהים.

דוכן מזון כשר בשוק Bom Sucesso  Mercado

דוכן המוכר מגוון מצומצם של מזון כשר במחירים גבוהים.

מכונת אוכל בבית הכנסת כדורי

בבית הכנסת יש מכונה לממכר מזון כשר, המגוון דל.

רשימת מזון כשר בסופרים הגדולים בפורטוגל

לרשימה המלאה לחצו כאן.

קייטרינג לקבוצות

לבית הכנסת בפורטו יש טבח וניתן לתאם ארוחה כשרה לקבוצות מראש (יש להודיע זמן רב מראש). ניתן ליצור קשר עם הקהילה דרך פרטי הכשר המופיעים באתר שלהם.

למי שפחות מקפיד, אתם מוזמנים להציץ ברשימת ההמלצות שלנו למסעדות טבעוניות אשר אינן מגישות בשר ומוצרי חלב.

לקריאה אודות כשרות בליסבון לחצו כאן.

מסעדת בולה פלאפל (Bola Falafel) - סגורה לעת עתה

מדובר במסעדה הכשרה הראשונה בפורטוגל. המסעדה הינה בחזקת פרווה בהשגחת רבנות הקהילה היהודית בפורטו. מדובר באבא ובן (שלומי ונתיב) אשר היגרו לפורטוגל והקימו את המיזם הנהדר. כאשר נכנסים למסעדה אי אפשר לפספס את שלומי הכובש שעובר ומקשקש עם יושבי השולחנות. המסעדה נמצאת לא הרחק מ"המלון הכשר" ומבית  הכנסת. לא לפספס את השבקייה. המסעדה מספקת שירותי קייטרינג לשבת בעלות של 25 אירו לראש, ניתן לבצע הזמנות עד יום לפני, ניתן גם להזמין משלוחים.

כתובת: Avenida da Boavista 719, Porto