איך להגיע ממדריד לליסבון?

פורטוגל, מדינת החופים הידועה המוקפת ים, גובלת עם מדינה אחת בלבד – ספרד. על כן, רבים מהמטיילים בוחרים לשלב טיול בין שתי המדינות, ומגיעים ישירות ממדריד לליסבון.

אז מהי הדרך המומלצת לעשות זאת?

ישנן מספר דרכים להגיע ממדריד לליסבון:

נסיעה ברכב:

המרחק ממדריד לליסבון הינו כ-630 ק"מ, נסיעה שאמורה לקחת כשש שעות.

יתרונות: ניתן לעצור בדרך במקומות רבים ולא לנסוע ישר. לדוגמא, ניתן לעצור בעיר באדחוס (Badajoz) שבספרד, בעיר אבורה (Evora) שבפורטוגל, וכן להאריך את המסלול ולנסוע דרך מקומות נוספים בשתי המדינות.

חסרונות: יקר; יש לשלם על השכרת הרכב, על הדלק הרב ועל לא מעט אגרות כבישים. אם הרכב לא מלא באנשים – כנראה שהדבר אינו משתלם כלכלית.

נסיעה ברכבת:

הנסיעה ברכבת יוצאת לרוב בשעות הערב והיא לוקחת כ-10 שעות. את הקו מפעילה החברה המוכרת Renfe.

יתרונות: ניתן להזמין קרון שינה, להעביר את הלילה בשינה ולקום בבוקר כמו חדשים לקראת הטיול. דבר נוסף, זו חוויה שמעלה נוסטלגיה מהסרטים הישנים בהם רואים אנשים שנוסעים שעות רבות ליעד חדש ובקרון הם משוחחים עם אנשים חדשים ואפילו מוצאים אהבה :)

חסרונות: נסיעה ארוכה מאד. כמו כן, אם מסתפקים במחלקה רגילה – הישיבה על כיסא עלולה להיות לא נוחה לאורך זמן. זאת ועוד, הנסיעה אינה זולה. על אף שלעיתים ישנם מבצעים ב-30 אירו לכרטיס, המחיר הרגיל נע סביב ה-60 אירו ובקרון שינה סביב ה-80 אירו.

טיסה:

ללא ספק הדרך הכי קצרה, תוך שעה ואתם כבר בליסבון! ישנן מספר חברות תעופה הטסות ממדריד לליסבון: AirEuropa, Tap, EasyJet, Iberia.

יתרונות: נסיעה קצרה מאד ולעיתים ניתן למצוא טיסות במחירי רצפה.

חסרונות: פרוצדורת הבידוק בשדה, מגבלת המשקל במטוס ולא ניתן לעצור באתרים שבדרך.

נסיעה באוטובוס:

נסיעה ממדריד לליסבון באוטובוס לוקחת בדרך כלל כשבע שעות (תלוי בקו שלוקחים). ישנן שלוש חברות שמבצעות את הנסיעות הללו: AutoRes, ALSA, ו-EuroLines. המחיר לכיוון מתחיל לרוב ב-30 אירו.

יתרונות: רואים את הנופים שבדרך וחווים את הנסיעה.

חסרונות: האוטובוס עלול להיות צפוף והנסיעה ארוכה.

איך שלא תבחרו להגיע לליסבון ממדריד, ליסבון היא בהחלט עיר ששווה להגיע אליה.

איך להגיע ממדריד לליסבון - מפה של גוגל