מזג האוויר בפורטוגל

פורטוגל הינה מדינה אידיאלית לביקור מבחינת מזג האוויר (ולא רק!) כמעט לאורך כל השנה. החורפים בפורטוגל, כיאה למדינה דרום אירופאית, אינם קשים ומזג האוויר מזכיר את מזג האוויר המזרח תיכוני. בקיץ חם, אם כי אחוזי הלחות כאן לרוב נמוכים משמעותית. אזור הצפון נחשב כאזור קריר בעוד שאזור ליסבון ודרומה בדרך כלל נחשב כחמים יותר. הטמפרטורות בפורטוגל יחסית יציבות וכמעט אף פעם אינן יורדות אל מתחת ל-0. שלג אינו יורד בערים הגדולות ואם כבר נתקלים בו, זה יהיה בצפון-פנים המדינה (בשמורת הטבע Serra da Estrela) בחודשי החורף. 

הטמפרטורות הממוצעות על פי חודשי השנה[1]:

ינואר: °7-°13

פברואר: °7-°14

מרץ: °9-°17

אפריל: °10-°18

מאי: °12-°21

יוני: °16-°26

יולי: °18-°28

אוגוסט: °18-°29

ספטמבר: °17-°27

אוקטובר: °15-°22

נובמבר: °12-°17

דצמבר: °10-°15

 

מה מצפה לי בעונות השונות והיכן ומתי כדאי לבקר?

בחורף (דצמבר-פברואר): קר, אך נסבל. ישנם ימים גשומים וכדאי להצטייד במטריה. עם זאת, לא פעם גם השמש קופצת לביקור. ביחס ליעדים אירופאים אחרים – פורטוגל נחשבת כיעד נוח לטיול גם בחורף.פורטו - Porto

במהלך החורף אזור הדרום (אלגארב) פחות אופטימלי לביקור מאחר שהוא אזור שמפורסם בעיקר בזכות חופיו וחופשות ה"בטן גב". אזור ששווה לבקר בו בחורף הוא אזור סרה דה אשטרלה – שם אפילו יורד שלג והוא ממוקם לא הרחק מכפר האנוסים הידוע – בלמונטה.

באביב (מרץ-מאי): אידיאלי לביקור בכל רחבי המדינה, אך בעיקר לביקור בעמק הדורו, מה שמכונה גם "דרך היין". בתקופת האביב ניתן ליהנות מהפריחה המרהיבה באזור.

בקיץ (יוני-אוגוסט): זה הזמן לחופשת ה"בטן גב" באזור אלגארב וביקור בחופי פורטוגל המרהיבים. אפשר לשקול גם קפיצה לאחד מהאיים השייכים לפורטוגל: מדיירה או האיים האזוריים.

בסתיו (ספטמבר-נובמבר): אידיאלי לביקור בכל רחבי המדינה.

 

באיזו עונה שלא תבחרו להגיע לבקר בפורטוגל – מובטחת לכם חופשה מהנה וגם מזגם של הפורטוגלים תמיד מסביר פנים.


[1] המידע שניתן בכתבה הינו כללי ביותר והוא מציג תחזית שנתית אשר כמובן יכולה להשתנות. רצוי ומומלץ להתעדכן טרם נסיעתכם באתרי המטארולוגיה השונים לגבי התאריכים הרלוונטיים.