טיול באובידוש פורטוגל

אובידוש - Obidos

החלטתם לטוס לפורטוגל, שמעתם על ליסבון ושמעתם על פורטו, שמעתם שכדאי להשקיע בכל אחת מהערים מספר ימים ואת היתר להשקיע בטיול בין שתיהן, הבנתם שהגיע הזמן לקבל החלטות היכן עוצרים ומתי...

העצה הכי טובה שלנו? אל תוותרו על טיול באובידוש.

מלבד השם המתוק שלה, אובידוש היא עיירה שמציעה רבות וחובה לבקר בה. מדובר בעיירה ציורית מבוצרת שממוקמת כ-90 קילומטרים מליסבון, ברצועה המערבית של המדינה. לרוב, מטיילים בוחרים להגיע אליה כאשר הם יוצאים עם רכב מליסבון לעבר פורטו.

אתם כמובן מוזמנים להצטרף אלינו לסיור יומי באובידוש והסביבה במסגרתו נבקר בעיירה המקסימה ונבלה זמן חופשי בין רחובותיה.

אם תבחרו לעשות זאת עצמאית, יש שתי תצורות מוכרות לעשות כן;

הראשונה תהא לצאת בבוקר מוקדם מליסבון ואת התחנה הראשונה לעשות באובידוש (נסיעה של כ-45 דקות). סביר להניח שתרצו להשקיע שם כשעתיים-שלוש לפחות, על מנת להספיק לחוות את המקום ואולי אף לשתות קפה או לנשנש משהו. משם, אם דרככם היא לעבר פורטו, סביר להניח שתמשיכו ותעצרו בשתי נקודות נוספות לאורך הרצועה המערבית, למשל; נזארה (Nazare), פאטימה (Fatima), בטאליה (Batalha), אביירו (Aveiro) ועוד. כשלבסוף תשלימו את נסיעתכם לעבר העיר פורטו.

התצורה השנייה לבקר באובידוש תהא עם לינה. רבים בוחרים לצאת בבוקר מליסבון ולבקר תחילה בעיירה סינטרה (למידע אודות סינטרה לחצו כאן). לאחר ביקור בסינטרה בדרך כלל לא מוותרים על עצירה בנקודה המערבית ביותר ביבשת – קאבו דה רוקה, ומשם ממשיכים לעבר העיירה המדוברת – אובידוש. מי שאינו לחוץ בזמנים, ישקול להעביר לילה בעיירה, אך לא סתם לילה. אובידוש מציעה בתחומה לינה בחוויית הפוזאדה. מי שמחפש חוויה אותנטית מיוחדת – יבחר לעשות כן. להרחבה אודות תופעת הפוזאדות בפורטוגל – לחצו כאן.

כמוכן שישנן דרכים נוספות לשלב את אובידוש במסלולכם והכל פתוח לתכנון נכון. מי שחווה את פורטוגל בדרך ההפוכה – מפורטו לליסבון – יוכל להשאיר את אובידוש כנקודה האחרונה לביקור לפני ההגעה לליסבון.

נציין כי הגעה למקום שלא ברכב עלולה להיות מסורבלת ולא נוחה.

כך או אחרת, אל תפספסו את הצבעים והקסם של העיירה. הטיול באובידוש יכלול בעיקר הסתובבות ברחוב המרכזי שלה, בו תתקלו בדוכנים רבים ומסוגננים ובעיקר בהרבה ז'ינז'ינייה – ליקר הדובדבנים המפורסם של פורטוגל. הליקר הזה מיוצר מדובדבנים שגדלים באזור אובידוש, ועל כן טעימתו בעיירה זו היא המומלצת ביותר. שם תקבלו את המשקה בכוסות שוקולד שיוסיפו נגיעה מיוחדת לטעימה. מלבד הרחוב והדוכנים תוכלו לטפס על החומה שמקיפה את העיירה וליהנות מנוף מיוחד של עיירה קטנה ושדות ירוקים מסביב.

זאת ועוד רבות, תוכלו לקרוא וללמוד על האטרקציות באובידוש.