אצטדיון הדרגאו בפורטו – Estádio do Dragão

שיתוף הכתבה
דף הבית / המלצות למטייל / אצטדיון הדרגאו בפורטו – Estádio do Dragão

אצטדיון הדרגאו בפורטו – Estádio do Dragão

למי מכם שלא יודע, כדורגל בפורטוגל הוא כמעט דת! כנראה שלא תמצאו פורטוגלי שלא אוהב כדורגל ואוהד קבוצה בקביעות ואדיקות… הכתבה הבאה מוקדשת לקבוצה המפוארת של בירת הצפון – פורטו, ולאצטדיון הבית שלה Estádio do Dragão. משמעות שם האצטדיון הוא דרקון, סמלה המרכזי של קבוצת FC Porto.

סמל קבוצת הכדורגל של פורטו - FCP logo

FC Porto היא אחת מקבוצות הכדורגל המובילות בפורטוגל; היא נוסדה בשנת 1893, על ידי קבוצת אנשים שהיו נחושים להפוך את קבוצת פורטו לסמל, לאייקון שיסב גאווה רבה לעיר. יוזמתם יוצאת הדופן מוערכת עד היום, כאשר פורטו היא אחת מקבוצות הכדורגל הבולטות בפורטוגל. צבעי הקבוצה שנבחרו הם כחול ולבן, שנועדו לסמל טוהר, רוגע ויציבות (באותה תקופה צבעים אלו היו מיוצגים גם בדגלה הרשמי של פורטוגל). קבוצת פורטו התחזקה יותר ויותר, ובשנת 1948 ניצחה את קבוצת ארסנל, שנחשבה אז לקבוצת הכדורגל הטובה בעולם, בניצחון של 3:2. 

בואו להתרשם מרשימת הסיורים שלנו >>

לאחר מכן, שנות ה-80 של המאה ה-20 היו בלתי נשכחות עבור הקבוצה ואוהדיה, ופורטו רשמה הישגים מרשימים: בשנים 1987 ו-1988 היא זכתה באליפות אירופה, בגביע הבין יבשתי, ובסופר קאפ אירופה (European Super Cup).

כמה שנים לאחר מכן פורטו זכתה ב-5 אליפויות ברציפות. בעונת 2002/2003 זכתה הקבוצה בטרבל – אליפות פורטוגל, גביע פורטוגל וגביע אופ”א, ושנה לאחר מכן זכתה הקבוצה בליגת האלופות. בעונת 2010/2011 זכתה הקבוצה שוב באליפות פורטוגל ובגביע הליגה האירופית. פורטו זכתה גם בשתי העונות שלאחר מכן ובכך השלימה זכייה בשלוש אליפויות רצופות. בעונת 2017/2018 זכתה פורטו באליפות המדינה, וכך הביאה לסיום רצף של ארבע עונות ללא תואר, והסבה גאווה רבה לתושבי העיר. פורטו היא אחת משלוש הקבוצות היחידות בפורטוגל (יחד עם בנפיקה וספורטינג של ליסבון) שמעולם לא ירדו לליגה השנייה.

האצטדיון הביתי של הקבוצה הוקם בנובמבר 2003, כחלק מהיערכות העיר לאירוח משחקי היורו בשנת 2004. האצטדיון נועד להחליף את האצטדיון הישן של העיר (Estádio das Antas) ונחשב לפרויקט גדול וחשוב. הוא תוכנן על ידי האדריכל מנואל סלגאדו (Manuel Salgado) והוא יכול להכיל 50,033 צופים. הושקעו בבנייתו כ-98 מיליון אירו. בתקופת בנייתו היו ויכוחים על השם שיינתן לאצטדיון החדש, בין היתר הוצע שם האצטדיון הישן “Antas”, והשם “Pinto da Costa” – שם משפחתו של נשיא הקבוצה. קושטה סירב לקרוא לאצטדיון על שמו, והוא זה שנתן לו את שמו הנוכחי – אצטדיון הדרקון. האצטדיון נחנך לראשונה בנובמבר 2003, במשחק של פורטו מול ברצלונה, בו ניצחה פורטו בתוצאה 2:0.

האצטדיון נחשב לאחד המוצלחים והיפים באירופה, והוא היווה השראה לאצטדיונים במדינות נוספות; אירלנד השתמשה באותו מודל בנייה לבניית האצטדיון החדש ב-maze שבצפון אירלנד, ולאחר משחקי היורו ב-2004, משלחת יזמים, אדריכלים ונציגי מועדוני כדורגל בעולם, בחרו את אצטדיון הדרגאו כאצטדיון היפה, ההרמוני והמעניין ביותר באותן שנים. בנוסף למשחקי כדורגל רבים, האצטדיון אירח הופעות של אמנים בינלאומיים, כמו Rolling stones ,Coldplay ,Muse ועוד.

אצטדיון הדרקון בפורטו - Estádio do Dragão in Porto

באצטדיון ישנו מוזיאון המציג את הסיפור ההיסטורי המרתק של הקבוצה, את נשיאי הקבוצה, השחקנים ואוסף הגביעים המרשים של שלה.

שעות הפתיחה:

ימי שני: 14:30-19:00.

ימי שלישי עד ראשון: 10:00-19:00.

עלות כניסה:

מבוגר – 12 אירו.

פנסיונרים- 10 אירו.

ילדים בגילאים 5-12- 8 אירו (ילדים עד גיל 5 נכנסים ללא תשלום).

ניתן לרכוש כרטיס משולב הכולל כניסה למוזיאון וסיור באצטדיון:

מבוגר – 15 אירו.

פנסיונרים – 12 אירו.

ילדים בגילאים 5-12 – 10 אירו (ילדים עד גיל 5 נכנסים ללא תשלום).

מועדי הסיורים באצטדיון:

בימי שני בשעות 15:00, 16:00, 17:00.

בימי שלישי עד ראשון בשעות 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00.

הסיורים אינם מודרכים, אך ניתן לשכור הדרכת שמע באנגלית בקבלת המוזיאון.

בימים של משחקים לא יתקיימו סיורים. כדאי לוודא את קיום הסיורים באתר האצטדיון.

Forca FC Porto!

*המידע המפורט בכתבה נכון לשנת 2023. יתכנו שינויים במידע הכתוב ועל כן מומלץ להתעדכן באתר הרשמי.


לקריאה נוספת