נימוסים והליכות בפורטוגל

שיתוף הכתבה
דף הבית / המלצות למטייל / נימוסים והליכות בפורטוגל

נימוסים והליכות בפורטוגל

בפורטוגל שמים דגש רב על נימוסים והליכות. הפורטוגלים נוהגים לברך את האנשים איתם הם מתראים (שכנים/ מכרים/ אנשים איתם הם יוצרים אינטראקציה) בברכות בוקר טוב (Bom dia), צהריים טובים (Boa Tarde) ולילה טוב (Boa Noite).

כמו כן, ישנה חשיבות רבה לתארים והפרדה בין שימוש בגוף שני לשלישי. כך נהוג שאדם בעל תואר אקדמי יכונה Doutor, ולא רק בשמו הפרטי, גברת תכונה לרוב Dona/Senhora ואדון יכונה Senhor. שימוש בשם פרטי בלבד ללא שם תואר, וכן שימוש בגוף שני Tu, נהוגים רק בין חברים קרובים מאוד ובתוך המשפחה. חריג לכך הן משפחות המעמד הגבוה, בהן נהוג כי ילדים ידברו להוריהם בגוף שלישי של כבוד. אנשי הוראה ומרצים מכונים Professor/a, ולא פעם עולה הטענה שקיימת אינפלציה של שימוש בתארים בשפה הפורטוגלית.

רוצים ליהנות מהנחות בסיורים? בואו לקרוא על החבילות שלנו >>

כאשר מבקשים דבר מה במסעדה נהוג להשתמש בביטוי “הייתי רוצה” – Queria (בדומה לאנגלית I would like) ולא “אני רוצה”. שימוש בשפה ישירה עלול להצטייר כגסות.

אם תזכו לקבל הזמנה לסעודה בבית פורטוגלי, נהוג להגיע עם מתנה/ בקבוק יין. המנות שבדרך כלל תוגשנה לשולחן תהיינה דג בקלאו/ חזיר/ בשר. בניגוד לישראל, בדרך כלל תוגשנה לשולחן מנה עיקרית אחת או שתיים, אולם כמות מנות הקינוח תהיה רבה.

 
 
 
 

לקריאה נוספת