המלצות פאדו בליסבון

פאדו בליסבון - Fado in Lisbon

יש מטיילים אשר אוהבים להגיע ליעד חדש ולחקור אותו לעומקו; זה כולל טעימות מהאוכל המסורתי במקומות האותנטיים ו"הנידחים", זה כולל ישיבה ברחוב עם זקני העיר והצצה למעשיהם, זה כולל לינה באזורים פחות מרכזיים וזה כמובן כולל השתלבו בתרבות המאפיינת את המקום.

בפורטוגל, אם תרצו לחוות מעט מהתרבות האופיינית למדינה, תבחרו ללכת למופע פאדו.

מוזיקת הפאדו היא המוזיקה המזוהה עם פורטוגל, שורשיה עמוקים ורחוקים על פי סברות שונות, אך היא החלה את דרכה באופן רשמי במאה ה-19 לספירה בסביבת ליסבון. תוכלו להרחיב את הקריאה אודות מוזיקת הפאדו, מאפייניה ושורשיה כאן.

אך רגע לפני שאכן תבחרו ללכת למופע בביקורכם, אנו חייבים להזהיר קלות מראש;

תופעת הפאדו כיום, בליסבון המודרנית, הפכה להיות תופעה תיירותית שכיחה. על מנת לצפות במופע פאדו תידרשו לרוב להגיע למסעדה המחייבת ארוחת ערב מצדכם על מנת להקשיב למופע. אתם ודאי מכירים את המקומות הללו, ויודעים כי קיים החשש שהארוחה לא תהיה באיכות המוצלחת ביותר, ועל כן כדאי להיזהר עם המקומות הללו.

על אף היות התופעה תיירותית בימים אלו, נוכל להמליץ על שלוש אפשרויות נעימות שיספקו לכם חוויית פאדו טובה ונעימה:

S. Vinho

מקום זה נחשב כמוסד יוקרתי המציע מדי ערב ארוחה ססגונית ומופע פאדו ברקע. למקום הזה מומלץ להגיע בלבוש מוקפד וכמובן כמובן – להזמין מקום.

Timpanas

אם אתם מחפשים חוויה יותר קלילה ואולי אף יותר אותנטית, תתאמו לכם שולחן למקום הזה. מדי ערב המקום מציע ארוחת ערב מלווה במופע פאדו המשלב פולקלור. האווירה במקום שמחה ומזמינה.

Fado in Chiado

חלופה זו היא המועדפת עלינו ביותר, שכן היא היחידה שמציעה מדי ערב בשעה 19:00 מופע פאדו בן כ-50 דקות, בתוך תאטרון ישן, ללא ארוחת ערב וללא התחייבות לערב שלם. למעשה חוויית הפאדו במקום הזה היא מרוכזת ומדויקת ואחריה אתם יכולים להמשיך ולנצל את הערב לטובת ארוחה על פי בחירתכם. כמו כן, עלות המופע משתלמת, 19.5 אירו לאדם בלבד (נכון לשנת 2020).