אם אין לחם – תאכלו פשטל!

שיתוף הכתבה
דף הבית / המלצות למטייל / אם אין לחם – תאכלו פשטל!

אם אין לחם – תאכלו פשטל!

אם דג הבקלה הינו המאכל הלאומי של פורטוגל, ה”פשטל דה נאטה” הוא המאפה הלאומי. הפשטל דה נאטה הכל כך מפורסם הוא בכלל חיקוי של הפשטל דה בלם – מאפה מסורתי שמתכונו שמור בסודי סודות מזה דורות רבים. לעניות דעתנו החיקוי עושה זאת לא רע, ואף יש שיעידו שהם אוהבים יותר את הפשטל דה נאטה מאשר את הפשטל דה בלם. למעוניינים, אנחנו מציעים טעימה של המאפה המקורי בסיור שלנו ברובע בלם.

המאפה הלאומי מכיל כמות נכבדת של חלמוני ביצה בדומה למאפים רבים אחרים בפורטוגל, והתחיל את דרכו במנזר ז’רונימוש המפורסם בבלם. בעבר, נשות המנזר היו משתמשות בחלבון הביצה על מנת לגהץ ולהקשיח את הבגדים, מה שהותיר להם הרבה חלמונים אשר היוו השראה למאפה הזה ולמאפים רבים אחרים. מלבד החלמונים, הפשטל מכיל שמנת (נאטה) וסוכר העטופים בבצק עלים דק וקריספי עליהם זורים לרוב אבקת סוכר וקינמון.

פשטל דה נאטה - Pastel da nata

יצאנו לחפש עבורכם את הפשטל דה נאטה הכי טוב בליסבון ואלו רשמינו:

Pastéis de Belém

הפשטלרייה המקורית משנת 1837, בה מוכרים את הפשטל דה בלם חם – באופן שונה מהפשטל דה נאטה שמגיע לרוב קר. מדי יום נמכרים בפשטלרייה של בלם בין 15 אלף ל-50 אלף יחידות פשטל!

אל תבהלו מהתור הארוך שמשתרך בכניסה, הוא בהחלט שווה את ההמתנה.

כתובת: Rua de Belém 84-92, 1300-085 Lisboa

 

Pastelaria Batalha

פשטלרייה צעירה יחסית בבעלות משפחתית. הפשטלרייה נפתחה בשנת 1990, והיא כבר מחזיקה במגוון רחב של פרסים עבור המאפים המצויינים שלה. המקום מציע גם פשטל דה נאטה טבעוני!

כתובת: R. Horta Seca 1, 1200-243 Lisboa

 

Confiteria Nacional

בית הקפה הזה קיים משנת 1829, והוא ממוקם במרכז ליסבון. מלבד הקינוחים הנהדרים שהוא מציע, הוא בהחלט מצטיין בפשטל דה נאטה שלו.

כתובת: Praça da Figueira 18B, 1100-241 Lisboa

 

Manteigaria

בית מאפה לפשטל דה נאטה שנפתח לא מזמן וכבר הפך לשם דבר.

כתובת: Rua do Loreto 2, 1200-108 Lisboa

 

Pastelaria Aloma

זכתה כבר מספר פעמים ברציפות בתואר הפשטל דה נאטה הכי טוב בליסבון. בהחלט שווה טעימה.

כתובת: R. Francisco Metrass 67, 1350 Lisboa

 

אל תוותרו על כל הטוב הזה!

 

לקריאה נוספת