מוזיאון גולבנקיאן בליסבון

שיתוף הכתבה
דף הבית / המלצות למטייל / מוזיאון גולבנקיאן בליסבון

מוזיאון גולבנקיאן בליסבון

כאשר מדברים על מוזיאונים בליסבון, הראשון ברשימה יהיה Gulbenkien. מוזיאון גולבנקיאן מציע מסע מופלא לאורך 5,000 שנים של היסטוריה שבאה לידי ביטוי דרך יצירות נדירות שהגיעו מכל העולם. לחובבים שביניכם – מומלץ להקדיש לו אפילו כמה שעות.

מוזיאון גולבנקיאן, אשר מציג אוסף מרשים של אמנות עתיקה ואמנות מודרנית, הוקם בשנת 1955 על פי צוואתו של קלושטה גולבנקיאן. גולבנקיאן היה מאספני האמנות הגדולים בעולם. מדובר באוסף אמנות עשיר ומיוחד במינו, הכולל יצירות נדירות של אמנים גדולים כגון; רמברנט, רובנס, ואן דייק, בושה, אדגר אגא ועוד רבים אחרים. הביטוי “רק הטוב ביותר” הוצמד לגולבנקיאן, מאחר שהוא מסמל במדויק את הקריטריונים שהובילו אותו ואת החיבה המיוחדת שהוא פיתח לאובייקטים.

מוזיאון גולבנקיאן בליסבון

אתם בוודאי חושבים על מוזיאון במונחים של חלל גדול המציע יצירות משתנות. ובכן, הפעם מדובר במתחם ענק המורכב ממספר ביתנים אשר מפוזרים ברחבי פארק משגע. למעשה, אין מדובר במוזיאון אחד, אלא במספר מקומות בהם ניתן לבקר במתחם.

בואו להתרשם מרשימת הסיורים שלנו >>

כיאה למקום ענק שכזה, ישנן שתי תצוגות קבועות – האמנות העתיקה והאמנות המודרנית, ומספר תצוגות מתחלפות אחת לכמה חודשים. אם תבחרו לבקר רק בתצוגות הקבועות, תוכלו לנוע בזמן החל מהמאה ה-11 לספירה ועד למאה ה-20 לספירה. נמליץ להתחיל את הביקור באופן כרונולוגי מהביתן של האמנות העתיקה.

הביתן של תצוגת האמנות העתיקה מוצב בחלקו הצפוני של המתחם. בביתן זה תוכלו להיחשף לכ-1000 יצירות אמנות המחולקות לתתי נושאים: אמנות מצרית, אמנות יוונית-רומית, אמנות איסלאמית אוריינטלית, אמנות ארמנית, אמנות מהמזרח הרחוק ועוד. רוב היצירות בביתן זה מגיעות מאמנים זרים אשר גולבנקיאן רכש את עבודתם. בין היתר המוזיאון מציג את עבודות הזכוכית המפורסמות של רנה לליק, אשר גולבנקיאן רכש ישירות ממנו, ואלו נחשבות בכל העולם כיצירות ייחודיות בשל הכמות והאיכות שלהן.

תצוגה קלאסית גולבנקיאן

לאחר ביקור בביתן זה, תוכלו לחצות לצדו השני של הפארק ולבקר בביתן של האמנות המודרנית. התצוגה בביתן זה נחשבת לאוסף השלם ביותר של אמנות פורטוגזית מודרנית בכל העולם. לאחר מותו של גולבנקיאן, הוקמה הקרן על שמו בשנת 1955 אשר החלה לתמוך במגוון רחב של פעילויות בתחום האמנות. בשנת 1983 הקרן הקימה מבנה חדש על מנת שישמש כבית למגוון יצירות עכשוויות, והחלה לרכוש באופן שיטתי יצירות של אמנים פורטוגליים מודרניים. עד היום האוסף ממשיך לגדול באמצעות רכישות ותרומות. סיבוב בחלל הזה יהיה מרענן ושונה ביחס לביתן הראשון. חלק מהיצירות המוצגות הן בעלות שם עולמי.

תצוגה מודרנית גולבנקיאן

כאמור, מלבד התצוגות הקבועות ישנן תצוגות מתחלפות המפוזרות ברחבי המתחם. קשה להספיק את כל החללים אפילו ביום אחד, כך שמומלץ להתעדכן מראש אילו אמנים מציגים במועד הרלוונטי לביקורכם, ולהתכונן מראש להגעה ממוקדת.

אם כל זה לא מספיק, לא ניתן להגיע לביקור במוזיאון הגולבנקיאן מבלי להקדיש זמן מה לטיול בפארק של המוזיאון. אם יש לכם יום פנוי, תוכלו אפילו לשקול להצטייד בסדין ונשנושים. המקומיים נוטים להתמקם ברחבי הפארק אפילו למשך שעות, עם ספר, בירה טובה או סתם להיפגש עם חברים. התמקמות בפארק יכולה להיות אחלה בילוי, אך גם טיולים לרוחבו יובילו אתכם לפינות נסתרות של אגמים, ברווזים והרבה ירוק.

פארק מוזיאון גולבנקיאן

מידע שימושי

עלויות:

עלות כרטיס משולב לתצוגות הקבועות היא 10 אירו לאדם.

עלות כרטיס לתצוגות המתחלפות משתנה בהתאם לתצוגה, לרוב היא נעה בין 3 ל-5 אירו לאדם.

ניתן לרכוש כרטיס יומי המאפשר כניסה לכל התצוגות, הקבועות והמתחלפות, אך מחירו משתנה בהתאם לתצוגות המתחלפות, לרוב הוא נע סביב 15 אירו לאדם.

בימי ראשון החל מהשעה 14:00 הכניסה חינם, אך קחו בחשבון שהתורים ארוכים.  

שעות פתיחה:

בכל ימות השבוע, למעט יום שלישי, בין השעות 10:00 ל-18:00 (כניסה אחרונה בשעה 17:30).

דרכי הגעה:

מטרו – הקו הכחול או האדום לתחנה São Sebastião.

קווי אוטובוס – 713/ 716/ 726/ 742/ 746/ 756.

מונית/ אובר.

**המידע המפורט לעיל נכון לשנת 2023. לאימות המידע מומלץ לבקר באתר המוזיאון.

 
 
 
 

לקריאה נוספת

מוזיאונים בליסבון

בליסבון, כיאה לבירה אירופאית, יש היצע נכבד של מוזיאונים שונים ומגוונים; ממוזיאוני אמנות, ממשיך במוזיאון מוזיקה ועד למוזיאון טכנולוגיה. בין הסיורים, הקניות, ובתי הקפה הטובים כדאי להקדיש גם זמן למוזיאון או שניים.וזוהי…


אטרקציות בליסבוןאמנותליסבוןמוזיאונים

מוזיאון האריחים בליסבון

האזולז’וש, הלא הם האריחים הפורטוגזים, הם משהו שקשה להתעלם ממנו בנוף המקומי. ברחבי פורטוגל הם מעטרי את הבניינים והרחובות בשלל צבעים, דוגמאות וטכניקות מתקופות ומקומות שונים. האריחים הללו הפכו במרוצת הזמן לאחת מאבני…


אטרקציות בליסבוןליסבוןמוזיאונים

אטרקציות מומלצות בליסבון

טיול בליסבון יכול להיות אידיאלי כקפיצה קצרה בסופ”ש, או כחלק מטיול גדול יותר בכל פורטוגל . הדרך הנכונה להסתכל על טיול בליסבון היא בחלוקה ל-3 אזורים: מרכז, מערב ומזרח העיר. בכתבה הזו נמפה עבורכם את האטרקציות המומלצות בליסבון


אטרקציות בליסבוןליסבון
לכל הכתבות >>